Haber

Antalya Büyükşehir İtfaiyesinden 108. saatte bir mucize daha

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Arama Kurtarma Ekipleri, depremin 5. gününde 108. saatte anne ve 3 çocuğunu enkazdan canlı olarak çıkardı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi depremin 5. gününde mucize kurtarma çalışmalarına devam ediyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Arama Kurtarma Ekipleri, Hatay’da depremin 108. saatinde enkazdan anne Neslihan Karadeniz ile çocukları Fatma, Münire ve Ramazan’ı kurtardı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü ekipleri, sismik akustik dinleme cihazı ile yaptıkları dinleme sırasında General Şükrü Kanatlı Mahallesi Yavuz Sultan Selim Caddesi üzerinde enkazdan ses duydu. Hızlı bir şekilde kurtarma çalışmasına başlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Arama Kurtarma Ekipleri, anne ve 3 çocuğunun hayatta olduğunu belirledi. Zamana karşı yarışan takımlar, 3 saatlik hummalı çalışmanın ardından 21 yaşındaki Fatma Karadeniz ve 7 yaşındaki kardeşi Ramazan Karadeniz birinci oldu.

İki kardeş 108. saatte enkazdan sağ olarak çıkarıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Arama Kurtarma Ekipleri, 41 yaşındaki anne Neslihan Karadeniz ile 15 yaşındaki Münire Karadeniz’i de kısa sürede kurtardı. Anne ve 3 çocuğu sağlık ekiplerine teslim edildi.

Enkaz altında olduğu öğrenilen babaya ulaşmaya çalışılıyor.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu