Haber

Kadıköy Cadde 10K-21K Koşu ve Paten Yarışları Tamamlandı

Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği Cadde 10K-21K koşu ve paten yarışları, yaklaşık 3 bin kişinin katılımıyla Caddebostan Sahili’nde gerçekleştirildi.

İstanbul’un en keyifli parkurlarından biri olan Caddebostan sahil yolunda 21 kilometrelik parkuru kadınlarda Dilan Atak, erkeklerde Fetene Alemu Regasa kazandı; 10 kilometrelik parkurda bayanlarda Fatma Arık, erkeklerde Laban Kımkembol birinci oldu.

Dereceye giren yarışmacılar ödüllerini Kadıköy Belediye Başkanı Av. Şerdil Dara, Odabaşı’nın elinden aldı. Ödül töreninde konuşan Odabaşı, yarışmada birinci olan yarışmacıları tebrik ederek, “Kadıköy yine muhteşem bir organizasyona ve centilmen bir mücadeleye ev sahipliği yaptı. Kadıköylüler her yıl olduğu gibi bu yaz da sanata ve spora doyacak.”

Kadıköy her yıl olduğu gibi bu yaz da tiyatro festivallerine, konserlere, açık hava sinemalarına, spor müsabakalarına ve özel etkinliklere ev sahipliği yapacak. Bu yaz döneminin ilk büyük etkinliği bugün Kadıköy Belediyesi’nin Caddebostan’da düzenlediği Kadıköy Cadde 10K-21K ve tekerlekli paten yarışları oldu. Kadıköy Caddebostan sahil yolunda düzenlenen koşu ve paten yarışlarına her yaştan yaklaşık 3 bin sporsever yarıştı.

Kadıköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Cadde 10K-21K yarışları için sabahın erken saatlerinde pist alanında toplanan yarışmacılar, uzman antrenörler ve DJ performansları eşliğinde ısınma çalışmaları yaptı. Yarış öncesi sporculara su ve meyve verildi. Günün ilk yarışı 07.30’da 10 kilometrelik parkurda yapılan paten yarışı ile başladı. Kadıköy Belediye Başkanı Av. Şerdil Dara Odabaşı’nın başlattığı yarışa yaklaşık 200 patenci katıldı. Paten yarışında bayanlarda Sudenur Özdemir, erkeklerde Ahmet Kepur birinci oldu. Ardından sırasıyla 21 ve 10 kilometre koşu yarışları ile çocuk yarışına geçildi. 500 metre uzunluğundaki parkurda çocukların koşusuna uzman eğitmenler eşlik etti. Yarışlarda dereceye girenler madalya ve kupaların yanı sıra para ödüllerinin de sahibi oldu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu