Teknoloji

Tim Cook duyurdu: Yapay zeka iPhone’lara ne zaman gelecek?

Son dönemde pek çok şirket yapay zeka teknolojilerine büyük yatırımlar yapıyor. Günümüzde akıllı telefon üreticileri bu özellikleri telefonlarına entegre etmeye başladılar.

Örneğin yakın zamanda tanıtılan Samsung Galaxy S24 serisi birçok yeni yapay zeka özelliğiyle birlikte satışa sunuldu.

Üretken yapay zeka söz konusu olduğunda Apple trendin gerisinde kaldı. Örneğin Microsoft ve Google gibi büyük teknoloji şirketleri zaten hizmetlerine ChatGPT’yi eklemiş durumda.

Tim Cook’tan yapay zeka açıklaması

CEO Tim Cook, 2023 yılının son çeyreğine ilişkin mali rapor toplantısında iOS 18 ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Cook, doğrudan iOS 18’i söylemese de Apple’ın üretken yapay zeka teknolojilerinin bu işletim sistemiyle birlikte sunulacağının sinyalini verdi.

Cook, Apple’ın yapay zeka alanında devam eden çalışmalarının ayrıntılarını bu yılın sonunda paylaşacaklarını ve bu alana yatırım yapmaya devam edeceklerini söyleyecek.

iOS 18 ne zaman yayınlanacak?

Şirketin, iWork uygulamalarında büyük dil modellerini (LLMS) ve üretken yapay zekayı içerecek iOS 18 güncellemesini Haziran ayında düzenlenecek Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda duyurması bekleniyor.

Apple, iOS 18 güncellemesinin beta sürümünü bu yılın temmuz ayında yayınlayacak ve genel sürüm ise Eylül 2024’te kullanıma sunulacak.

Apple, yeni iOS 18 sistemine nelerin dahil edileceğini henüz resmi olarak doğrulamadı. Ancak analistler gelecek güncellemenin hızlı olacağını söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu