Ekonomi

OSB Kahta’da üretime devam ediyor

Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen 11 ilden biri olan Adıyaman’ın Kahta ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikalar çalışıyor.

OSB’de 5 bin işçi iş başında

Kahta Kaymakamı ve Kahta OSB Yürütme Konseyi Başkanı Selami Korkutata, depremden Adıyaman ve Kahta ilçelerinin de etkilendiğini hatırlatarak, “Kahta Organize Sanayi Bölgesi bugün itibariyle aktif 5 bin çalışanı ile ekonomiye katkı sağlamaya devam ediyor.”bir açıklama yaptı.

Açılan fabrika sayısı her geçen gün artıyor

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adıyaman’ın Kahta ilçesindeki organize sanayi bölgesinde üretime başlayan fabrika sayısı her geçen gün artıyor.

“OSB yüksek üretim kapasitesine sahip”

Kahta Organize Sanayi Bölgesi’nin yüksek üretim kapasitesine sahip olduğunu belirten Korkutata, şunları kaydetti:

Depremlerden sonra ‘bölgemiz üretim yapamayacak’ algısı yaratma arzusu bizi üzüyor. Kâhta Organize Sanayi Bölgesi bugün prestijiyle 5 bine yakın aktif çalışanı ile ekonomiye katkı sağlamaya devam ediyor. Bu bizim için yeterli değil. Kahta Organize Sanayi Bölgesi tekstil ve besin yüklü bir üretim alanıdır. Bölgemiz için hayati önem arz edecek konulardan biri de organize sanayi bölgemizin en keyifli şekilde işletilmesidir. Buradaki personel sayısı ve üretim artışının devam etmesi bölgemiz için en büyük faydadır.

İşçilik ve hammadde yükü yok

Korkutata, personel bulmada ve hammaddeye ulaşmada herhangi bir eziyet yaşamadıklarını belirterek, şunları kaydetti:

Organize sanayi bölgemizin tam kapasite ile çalışmasını diliyoruz. İşçi bulma konusunda bir karamsarlığımız yok. Aslında biliyoruz ki mevcut çalışanlarımıza iş yaratamazsak büyük bir göç riskiyle karşı karşıyayız. Bu büyük riski ortadan kaldırmak için organize sanayi bölgemizdeki firmaların daha etkin istihdam ile tam kapasite çalışmasını istiyoruz. Ham madde anlamında sıkıntımız yok. Bölgemiz istediği zaman hammaddeye ulaşma imkanına sahiptir.

haber-tomarza.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu