Haber

Nevşehir Belediyesi’nden tuzlama çalışması

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
Nevşehir’de uzun süredir beklenen ve dün geceden itibaren etkili olmaya başlayan kar yağışı ile belediye ekipleri de alarma geçti. Ana güzergâhlar ve ara caddelerde tuzlama çalışması yapan belediye ekipleri, gece saatlerinden itibaren karın ulaşımı olumsuz etkilememesi için gün boyu çalışmalarını sürdürecek.

Yollarda yürütülen tuzlama çalışmasının yanı sıra Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de kaldırımlarda kar temizleme ve tuzlama çalışması yapıyor.

Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğü çalışanlarından oluşan kar dağıtma grupları 24 saat kar temizleme ve tuzlama çalışması yapacak, böylece kar yolda buzlanma oluşturmaz ve araçlar yolda kaymaz ve olumsuz durumlara neden olmaz.

Kışla mücadele kapsamında 5 adet Tuzlama ve Süpürme Aracı, 2 Adet Greyder, 15 adet Beko-Yükleyici, 3 adet Tekerlekli Yükleyici Kovası, 15 adet Transit Tuzlama-Pulluk, 2 Adet Çözelti Serpme Makinesi, 4 Adet Pulluk Motoru ve 11 adet Pick-Up bulunmaktadır. Toplam 57 iş makinesi ve 400 işçi görevlendirildi.

saricam-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu