Haber

Manisa’da hem imam hem de futbol takımı başkanıdır.

25 yıldır Manisa’daki camilerde imamlık yapan ve tarihi Ulu Cami’nin imamlığını yapan Murat Emgener, cübbesini giyip namaz vakitlerinde cemaate imamlık yaparken, yeşil alanda İmam Hatipliler Başkanlığı yapıyor. Manisa 1. Amatör Küme’de mücadele eden Spor Kulübü.

Bilek güreşi, badminton, atletizm, yüzme, masa tenisi, Wushu Kung Fu gibi bireysel spor branşlarının bulunduğu Manisa Diyanet Spor Kulübü’nün de başkanlığını yapan lisanslı sporcu Emgener, gençleri spor yapmaya teşvik ediyor.

“Gençlerimize sahip çıkmak için sahadayız”

Küçük yaşlardan beri sporun çeşitli dallarıyla ilgilendiğini ve hep sporun içinde olduğunu belirten Murat Emgener, şunları söyledi: “Spor bizim için bir araçtır. Önemli olan gençlerin spor yapması ve enerjisini atmasıdır. Bizim görevimiz sadece cami imamı olmak değil. İnsanlara ve dinimize hizmet için her alanda olmalıyız. Genç yetiştirmeyi seviyorum. sporcular.”dedi.

“İmamım ama şu an sahadayım”

Gençleri korumak, onları kötü alışkanlıklardan korumak ve sporu sevdirmek için sahada olduğuna dikkat çeken Emgener, şöyle konuştu:

Ben imam ama şu an sahadayım. Gençlerimizi korumak, kötü alışkanlıklardan korumak ve sporu sevdirmek için sahadayız. Manisa 1. Amatör Küme bünyesinde faaliyet gösteren İmam Hatipliler Spor Kulübü ve Manisa Diyanet Spor Kulübü olmak üzere 2 farklı spor kulübümüz bulunmaktadır. Türkiye’de imam hatipçiler olarak sadece Manisa’da spor kulübü bulunmaktadır. 2007 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde Diyanet Gençlik Spor Kulübü kurulmuş ancak daha sonra kapatılmıştır. Kulübü 2009 yılında Manisa’da kurduk ve şu anda Türkiye’de devam eden tek kulübüz. 2014 yılında arkadaşlarımızla birlikte İmam Hatipliler Spor Kulübü’nü kurduk. İmam Hatipliler Spor Kulübü olarak 1. amatör ligde lige renk katıyoruz.

catalzeytinajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu