Haber

Londra Yunus Emre Enstitüsünde “Yunus’un İzinde” adlı şiir ve müzik dinletisi düzenlendi

İngiltere’de Londra Yunus Emre Enstitüsü (YEE) tarafından Serdar Tuncer ile “Yunus’un İzinde” adlı şiir ve müzik dinletisi düzenlendi.

Londra Aziziye Camii ve Luton Türk Kültür Merkezi’nin katkılarıyla 28-29 Ocak tarihlerinde Londra ve Luton’da düzenlenen programa YEE ev sahipliği yaptı.

Programa televizyon programcısı ve yazar Serdar Tuncer, Boşnak sanatçı Zejd Soto ve Londra YEE Müdürü Mehmet Karakuş katıldı.

Karakuş, açılış konuşmasında, etkinlik boyunca seyircilerin Yunus’un izinden küçük bir adım atmasının herkes için bir avantaj olacağını vurguladı.

Açılış konuşmalarının ardından Serdar Tuncer, Yunus Emre’nin şiirlerini okudu, mutasavvıfların hayatlarından kesitler ve fıkralar paylaştı.

Bosnalı sanatçı Soto da “Aşkın Beni Aldı”, “Gönül Yapmaya Geldim”, “Kalbini Bir Kırdın”, “Tembellikte Buldular”, “Hakkım Var” gibi yapıtlarıyla Yunus Emre’nin dünya görüşünün derinliğini de araştırıyor. Denendi” ve “Gel Beni Gör”. eserlerini seslendirdi.

Geçtiğimiz günlerde Köln, Amsterdam, Varşova, Berlin, Viyana ve Linz’de gerçekleşen etkinlik İngiltere’de de ilgi gördü.

develiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu