Haber

Kanada Başbakanı Trudeau’ya taş atan adam ev hapsinde

Kanada’da 2021 seçim kampanyası sırasında Başbakan Justin Trudeau’ya taş atan bir adam, 90 gün ev hapsi ve bir yıl kontrollü serbestlik cezasına çarptırıldı.

Reuters haber ajansının haberine göre, seçim kampanyası sırasında Covid-19 salgınıyla ilgili kısıtlamaları ve önlemleri protesto eden bir kalabalığın yanından geçen Trudeau’ya atılan taşlar isabet etti, Kanada Başbakanı protesto sırasında yaralanmadı ve partisi Liberal Parti, daha sonra seçimleri kazandı. Bu olayla ilgili olarak Mart ayında hakim karşısına çıkan Shane Marshall, saldırı suçunu kabul etti.

‘KARAR İSTİKRARLI VE ZAMANINDA’

Shane Marshall’ın avukatı Luke Reidy’ye göre, 8 Mayıs Pazartesi günü Ontario’daki karar duruşmasında yargıç huzuruna çıkan Marshall, 90 gün ev hapsi ve bir yıl kontrollü serbestlik cezasına çarptırıldı.

Yargıç Kevin McHugh, “pişmanlığı ve sabıka kaydının bulunmaması hafifletici nedenler olsa da, Marshall’ın davranışının üst düzey bir politikacının ciddi şekilde yaralanmasına neden olma potansiyeline sahip olduğuna” karar verdi. Reidy, yargıcın kararının “durağan ve şartlara uygun” olduğunu söyledi.

Marshall’ın avukatları sanığın 60 gün kamu hizmeti cezası almasını talep ederken, savcılar sanık için 30 gün hapis cezası istedi. (DIŞ HABERLER)

kartepeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu