Haber

İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Buğra Kavuncu, Pendik’te muhtarlarla buluştu

İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Lider adayı Buğra Kavuncu, yerel seçim faaliyetleri kapsamında Pendik’te muhtarlarla bir araya geldi.

Muhtarlar ve eşlerinin katıldığı kahvaltı programında konuşan Kavuncu, halkın oylarıyla seçilen muhtarlara büyük önem verdiklerini söyledi.

Gelişen teknoloji ve değişimin muhtar ihtiyacını daha da artırdığını belirten Kavuncu, günübirlik ev kiralamanın çok yaygın olduğunu, bunun ayrı bir güvenlik sorunu yarattığını, muhtarlara günübirlik kalanların kayıtlarının tutulması şeklinde bir görev verilebileceğini anlattı. kiralık evler.

Kavuncu, argüman ortaya koyarak İstanbul’u daha iyi yöneteceğini ifade ederek, şöyle konuştu:

“Daha iyi idare ediyorum ‘Çünkü daha temizim, daha düzgün idare ediyorum, daha cesurum.’ hayır. ben daha iyi yönetiyorum çünkü yönetmek için iyi bir sistem, gerçek kurallar ve gerçek bir grup kurmak gerekiyor. yönetmek için kendi akrabalarınızı yönettiğiniz kurumdan uzak tutmak gerekiyor. 5 yıl il başkanlığı yaptım 2019 seçimlerinde bir birliktelik yaşadık. Sadece bir tanıdığımı, arkadaşımı ve akrabamı tanıyorum. “Söyle bana, belediyede iş buldu. Bugün adaylığımdan vazgeçeceğim. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmayı arzuladım çünkü bu kültürü tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte yaşatacağımıza inanıyoruz.”

Kavuncu, billboardlara seçim afişlerinin asılmasının engellendiğini belirterek, şöyle devam etti:

“‘Bunu yapmak zorunda değilsin, bunu da yapmak zorunda değilsin’ diye pankart astık. Diyoruz, kızıyorlar, posterlerimizi asmıyorlar, belediye başkanı olsaydım, bu konu önüme gelseydi ‘Arkadaş ben demokratik bir belediye başkanıyım, posterlerini getir kardeşim. Hangi kurum, kim engelledi bunları? As bunları kardeşim.’ Hatta İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin üst geçitleri için ‘Yüzde 50’sini kullanacağım, yüzde 50’sini aday olan bütün arkadaşlarıma veriyorum’ diyorum. “Utanılacak bir şey yok, herkes kendini ifade etmeli. İstanbul’un iyiliği için herkes istediğini dile getirmelidir. Sonuçta kararı verecek olan sizsiniz.”

Kavuncu daha sonra İYİ Parti Pendik Belediye Başkanı adayı Süleyman Turan ve partililerle birlikte Pendik Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını yaptı.

haberakyaka.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu