Haber

İskenderun Devlet Hastanesi Boşaltıldı: ‘Geceyi hastanede geçirmemiz söylendi’

Hatay, Kahramanmaraş’ta depremlerden en çok etkilenen illerin başında geliyor. Binlerce vatandaşımızın yaşamını yitirdiği kentte 20 Şubat’ta 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi ve İskenderun Devlet Hastanesi boşaltıldı. Hastane bahçesinde görev yapan doktorlar, organizasyon eksikliği nedeniyle şikayetlerini dile getirdi.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre; Hastane bahçesinde kurulan 6 adet çadırda acil ve bazı branşlarda hizmet verilmektedir.

İskenderun Devlet Hastanesi’nde görevlendirilen ve bölgeye yeni gelen bir doktor, önemli bir adaptasyon eksikliği olduğunu, kalacak yer olmadığını ve boşaltılan hastanede çalışanlara yer verildiğini söyledi. geceyi geçirmek için bina.

“Buraya gelen gönüllü sağlık çalışanları için yaklaşık 15 çadır var, hepsi dolu. Az önce gelen 50-60 kişilik bir ekip var ve hastanenin 4. katında olduğu için ‘deprem olursa 10 saniyede kurtulursunuz’ düşüncesiyle gece buraya yönlendirilmişler. , yangın merdivenine yakın ve üst kattan bahçe katı olduğu için deprem anında tahliyesi kolay.”

“Buraya geldiğimizde hastanede sadece güvenlik görevlisi vardı ve o şekilde haber verildi. ‘Hafif hasarlı, tedbir amaçlı tahliye ettik, üst katta kalabilirsiniz, bir sorun olursa buradan yangın merdivenine veya bahçeye 10 saniyede kaçabilirsiniz’ bilgisi verildi.

“Birkaç seyyar tuvalet var, çalışmıyor. Ek bir psikiyatrik bina var. Burayı birkaç gün içinde tekrar açmayı planlıyorlardı ama dışarıdan gördüğüm kadarıyla pek uygun değil zaten, kimse içeriye girmek istemiyor.”

haber-salpazari.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu