Haber

Generalin görevden alınan görüntüsü olay oldu

Paralı asker grubu Wagner’in Rusya’yı sarsan ayaklanmasının ardından ortadan kaybolan ve geçen ay görevden alınan Rus ordusunun önde gelen isimlerinden General Sergey Surovikin’e ilişkin tartışmalı yeni bir görüntü ortaya çıktı.

Daha önce Suriye’de değerli bir rol üstlenen ve uyguladığı sert yöntemlerle “Genel Kıyamet” olarak anılan Surovikin, 24 Haziran’da Wagner’in ayaklanmasının ardından ortadan kaybolmuş ve akıbeti tartışmalara yol açmıştı.

Wagner’in isyanı sırasında Surovikin, Wagner’i silah bırakmaya davet eden bir video yayınladı.

İsyanın ardından Rus medyasında yer alan bazı haberlerde Surovikin hakkında soruşturma başlatıldığı ve kendisinin yatılı cezaevinde tutulduğu iddia edildi.

“YAŞAM VE SAĞLIK”

Rus basınında yer alan fotoğrafta Sergey Surovikin beyzbol şapkası, büyük gözlük ve tişört giyerek kameraya bakıyor. Kızıl saçlı eşi Anna da onun yanında yürüyor.

Anna Surovikin, kocasının oligarklardan para almasına yardım ettiği iddiasıyla ABD yaptırım listesine alındı.

Bir zamanlar Putin’in seçimlerde rakibi olan gazeteci Ksenia Sobchak, ünlü generalin Prigojin’e gideceği yönündeki söylentileri bir fotoğraf paylaşarak yalanladı.

sobchak, “General Surovikin hayatta ve sağlıklı. Ailesiyle birlikte Moskova’da. Fotoğraf bugün çekildi.”sözlerini kullandı.

yalihuyuk-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu