Haber

Filistin Programı Tavşanlı’da Düzenlendi

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde İHH Tavşanlı Temsilciliği öncülüğünde, Tavşanlı Kardeşlik ve Yardımlaşma Platformu’nun desteğiyle işgal ve soykırım altındaki Filistin programı düzenlendi.

İHH Tavşanlı Temsilciliği yönetim kurulu üyesi İlkay Karadaş’ın ‘hoş geldin’ konuşmasıyla başlayan program, Şura Cami İmamı Hatibi İbrahim Dündar’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Tavşanlı İlçe Müftüsü Mevlüt Hakan Asan’ın duasıyla devam etti.

Daha sonra gerçekleştirilen panelde ise İHH Kütahya Şube Başkanı Mustafa Yenipazar, Filistinli Eczacı Muhammed Afifi ve El Halil kentinden işgale ve soykırıma bizzat tanık olan Dumlupınar Üniversitesi Sosyoloji öğrencisi Ensar Şarabati panelist olarak yer aldı. Katılımcıların sorularını yanıtlayan panelistler, Filistin’in işgaline ilişkin yanlış bilinenleri anlattı. .

Tavşanlılı gençlerden oluşan Küme Efdal’ın melodileri katılımcılara duygusal anlar yaşattı. İHH Tavşanlı Temsilcisi Şerafettin İleri, Filistin başta olmak üzere tüm dünyada zulmün son bulması duasıyla çabanın devam edeceğini belirtti.

Programın sonunda emekli Tavşanlı müftüsü Ahmet Yaşar Çakmak “Zembil 2” adlı kitabını sundu. – KÜTAHYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu