Ekonomi

AMC Entertainment yükselişte, gişe rekorları kıran Barbie ve Oppenheimer ile ikinci çeyrek gelirini artırıyor

Sinema işletmesi AMC Entertainment (NYSE: AMC), ikinci çeyrekte konsensüs varsayımlarını aştıktan sonra Salı günü %5’ten fazla arttı.

Şirket, analistlerin hisse başına 0,04 $ kayıp tahmininden daha iyi olan 0,00 $’lık ikinci çeyreğe geri döndü. hisse başına kazançRaporu açıklarken, üç aylık gelir yıllık bazda %15,6 artarak 1,27 milyar $ olan fikir birliği iddiasının üzerinde 1,35 milyar $ oldu.

AMC, 2023 için yerel endüstri gişesinin geçen yılın %20 üzerinde olduğunu ve yılın ikinci yarısının “mevcut yazar/aktör grevleri film başlıklarının gelecek yıla ertelenmesine neden olmazsa daha da iyi olabileceğine” inandıklarını söyledi. “

AMC Yönetim Konseyi Lideri ve CEO’su Adam Aron şunları söyledi: “2023’ün üçüncü çeyreği Barbie, Oppenheimer, Mission Impossible – Dead Reckoning Part One ve Sound of Freedom gibi yapımların Temmuz ayında AMC’nin 103 yıllık tarihindeki en yüksek aylık hasılat rakamlarına ulaştığını gördü. Bunu mümkün kılan diğer yapımlarla birlikte çok hızlı bir başlangıç ​​yaptı.”

Aron’un bahsettiği bazı gişe başarıları sayesinde seyirci bu çeyrekte %12’den fazla arttı.

Olumlu gelişmelere rağmen Aron, “ufukta aşmamız gereken gerçek ve potansiyel olarak ciddi likidite engelleri” olduğu sonucuna vardı.

“Yine de, bu noktada, her türlü zorluğun üstesinden gelmeye alışkınız ve yetenekliyiz ve AMC’nin uzun vadeli başarıyı sürdürmek için en uygun şekilde konumlandırılmasını sağlamak için amansız çabalar göstermeye kararlıyız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu